Posłowie Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15 chcą obniżenia stawek VAT

Posłowie Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15 chcą obniżenia stawek VAT

Posłowie Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15 złożyli dziś w Sejmie projekt ustawy zakładający obniżenie stawek VAT do 15% i 5%. 

Ustawa zakłada wprowadzenie tymczasowej obniżki stawek VAT od 1 lipca bieżącego roku do końca 2020 r. do minimalnego poziomu stawek wymaganego przez Unię Europejską.

 

Zgodnie z projektem posłów Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15 stawki VAT do końca roku byłyby następujące:

  • jedna obniżona stawka VAT — 5% zamiast obecnych 5% i 8%,
  • podstawowa stawka VAT — 15% zamiast obecnych 23%.

Tego rodzaju obniżenie stawek VAT oznaczałoby, że Polska będzie miała najniższe w Unii Europejskiej stawki VAT.

 

„Nasza ustawa jest najlepszym z możliwych instrumentów, jakie może zastosować rząd by złagodzić negatywne skutki gospodarcze wywołane pandemią koronawirusa. Na obniżki VAT zdecydowało się wiele państw europejskich, m. in. Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Belgia czy Czechy. W obliczu kryzysu rząd powinien zostawić Obywatelom jak najwięcej pieniędzy w ich kieszeniach. Niestety, ale PiS kontynuuje swoją socjalistyczno-populistyczną politykę rozdawnictwa. Zabiera pieniądze jednym grupom społecznym tylko po to by je dać innym grupom, licząc na wdzięczność przy urnie wyborczej. Obniżka VAT-u, oprócz charakteru powszechnej ulgi podatkowej dla wszystkich Obywateli, będzie mieć znaczący pozytywny wpływ na działalność polskich przedsiębiorców. Zmiana ta jest szczególnie wyczekiwana przez mały i średni polski biznes, który przez niemal kwartał stanu „zamrożenia gospodarki” poniósł wymierne straty w związku z utrudnieniami w działalności lub wręcz w związku z brakiem możliwości prowadzenia działalności gospodarczej” – mówił Stanisław Tyszka, podkarpacki poseł Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15.

Pobierz projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług

0 wpisy

Odpowiedz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Prosimy o wpisanie ich poniżej.

Dodaj komentarz